„Są w życiu rzeczy, które warto i są takie, które się opłaca…

… i nie zawsze to co warto – się opłaca, nie zawsze to co się opłaca – warto”

[W. Bartoszewski]

W życiu dużo zawdzięczam swojej ciężkiej pracy, umiejętności podejmowania decyzji oraz ludziom których spotykałem na swojej drodze.

Jako edukator zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie instytucje mogą sobie pozwolić na moje usługi w związku z powyższym czasami występuje jako Piotr Słupczyński probono.

Pamiętajmy, że znajomość cyber zagrożeń podnosi odporność zbiorową. Zapraszam do kontaktu instytucje realizujące misje społeczną.

Przykłady aktywności probono:

1. Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. E. Zawackiej  w Toruniu

W odpowiedzi na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. E. Zawackiej  w Toruniu prowadziłem wykład o tematyce: „Cyberbezpieczeństwo w kontekście pracy zdalnej. Przykłady ataków oraz „cyberhigiena” w domu, w pracy, w szkole, czyli bezpieczne korzystanie z technologii cyfrowych” dla nauczycieli wszystkich typów szkół województwa kujawsko-pomorskiego.

Seminarium jest odpowiedzią na ustalone przez Ministra Edukacji Narodowej podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym  2020/2021.



2. Zaproszenie do uczestnictwa w Europejskim Projekcie Naukowo – Badawczym realizowanym na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z IBC GROUP Central Europe Holding S.A.

3. Aktywny udział w VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” organizowanej na Politechnice Rzeszowskiej przez Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza

4. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD)

Utworzenie laboratorium informatycznego dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Obornikach Śląskich